HomeSociale

Kokainë e fshehur në fruta, goditet organizata me në krye shqiptarin

Nje organizatë e trafikutkokainës nga Amerika Latine është goditur nga policia e shtetit fqinj, ku në krye të saj ishte një shqiptar.

Gjate këtij aksioni janë sekuestruar 36 kg kokainë, e cila vinte në Greqi në rrugë ajrore nga Brazili. Droga ishte e fshehur në fruta ACAI (superfood), ndërsa janë arrestuar 6 shtetas greke, ku kreu i organizatës, njëkohësisht dhe financuesi i saj rezulton të jetë një shtetas shqiptar, aktualisht i arrestuarGjermani për trafik droge.

Sakaq, është shpallurkërkim edhe një shtetas grek i cili kontrollonte transportin dhe mendohet se fshihet në Amerikën Latine. Mediat greke bëjnë me dije se 6 muaj me parë e njëjta organizatë ka trafikuar kokainë të fshehur në rroba.


TË NGJASHME