HomeLajmi i Fundit

Kokaínë gati për ta shitur, kapet vlonjati “i frikshëm”

Polícia e Shtetit ka godítur një tjetër rast të shpërndarjes së drógave të forta në dóza të vogla.Arrestóhet në flagrancë një 32-vjeçar që posedonte dhe shpërndante lëndë nárkotike kokaínë.

Sekuestróhet lënda nárkotike kókainë, një pjesë e saj e ndarë në dóza gati për shitje.

Specialistët për Hetimin e Nárkotikëve dhe Tráfiqeve të Páligjshme, në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Vlorë, në vijim të godítjeve kundër aktivitetit kríminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotíke, arrestuán në flagrancë shtetasin:

A. G., 32 vjeç, banues në lagjen “10 Korriku”, Vlorë.

Arrestimí i tij u bë pasi, në lagjen “24 Maji”, Vlorë, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij dhe gjatë kontrollit në banesë, shërbimet e Polícisë gjetën dhe sekuestruán në cilësinë e provës materiale një sasi me lëndë nárkotike të dyshuar kokáinë.

Materialet i kaluan Prókurorisë së Rrethit Gjýqësor Vlorë, për veprën penále “Prodhimi dhe shitja e nárkotikëve”.


TË NGJASHME