HomeLajmi i Fundit

Itali/ Shqiptari arrestohet i zhveshur nga karabinierët

Një shqiptar 50 vjeç, me profesion bojaxhi, u arrestua në flagrancë për trajtimin e drogës në rrethanën rënduese të shitjes në këmbim të shërbimeve seksuale.

Mëngjesin e djeshëm, policia vendase depërtoi në një vendbanim në Cattolica, duke vënë nën vëzhgim shqiptarin brenda një prej apartamenteve.

Pasi u larguan jashtë, ata vunë re dritaren e banjës së hapur dhe panë shqiptarin, në shoqërinë e një gruaje. Ata vendosën kokainën gati në pjatë. Në këtë moment, vendosën të ndërhynin.

Pasi u futën brenda apartamentit, ata gjetën shqiptarin tërësisht të zhveshur, ndërsa gruaja u përpoq të vishej. Karabinierët më vonë zbuluan se shqiptari i kishte ofruar klientit të tij një gram kokainë në këmbim të seksit.

Dhe meqenëse gruaja nuk kishte para, ajo do të thoshte se ishte e gatshme të pranonte propozimin e shpërndarësit, por ndërhyrja në kohë e policis shmangte çdo kontakt midis të dyve.

Tregtari i drogës u dërgua në komisariat dhe u vendos nën arrest në pritje të vendimit të gjykatës, i cili do të jepet të hënën në mëngjes.