HomePolitikë

Kolegji Zgjedhor la në fuqi 30 Qershorin, reagon Salianji

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për datën e zgjedhjeve. Përmes një postimi në facebook, Salianji shprehet se të gjithë e interpretojnë si rrëzim të delretit të presidentit, ndërkohë që sipas tij “dekretet i gjykon Gjykata Kushtetuese”.

Një parti me emër kodi, PUK kërkon të çregjegjistrohet, KQZ dhe Kolegji i thonë rri me zor, Rilindja me gjithë çfarë ka thotë u gjykua dekreti!

Të gjithë e raportojnë sikur u rrëzua dekreti!

As u rrëzua as u rilind gjë, dekretet i gjykon GJK, zgjedhjet janë dita kur populli zgjedh përfaqësuesit jo dita kur regjimi imponon kush do abuzojë për ca kohë!”, ka shkruar Salianji.


TË NGJASHME