HomeLajme

Konsumimi i ujit me limon për një periudhë të caktuar ju sjell këto përfitime

Me siguri jeni duke kërkuar një zgjidhje se si të bini shpejt nga pesha. Të gjithë mund të keni dëgjuar sygjerimin e ujit me limon, mirëpo ia dini të gjitha benefitet përveç se uljes nga pesha.

Blogerja e famshme australiane Crystal Davis ka vendosur që ta konsumojë ujin me limon për 365 ditë duke treguar në fund të gjitha benefitet qe sjell.
Blogerja vendosi të ndajë gjithçka në rubrikën e saj për shëndetin në revistën Elephant duke pranuar përpara gjithë botës se ky kombinim ka efekte fantastike në organizëm.

Përfitimet e pirjes së një gote me ujë të ngrohtë çdo ditë me një gjysmë limoni të freskët dhe një lugë çaji mjaltë organik janë:

Lëkura më e pastër.
-Metabolizmi është përmirësuar.
-Tretja permiresohet.
-Nuk vuan nga gripi apo sëmundje të tjera gastro-intesinale për një vit.
-Nuk vuan për një vit nga sëmundje të fytit.
-Trupi pastrohet.
-Sistemi imunitar është përforcuar.
-Ndjenja e ngopjes është promovuar.


TË NGJASHME