HomeLajmi i Fundit

Korça lëkundet sërish nga tërmeti

Janë rikthyer sërish lëkundjet e tërmetit në Korçë. Mësohet se janë regjistruar 2 lëkundje të forta.Tërmeti ka qenë i magnitudës 3.9 ballë dhe epiqendra e tij është regjistruar 14 km nga Korça, me një thellësi 2 km.

Ndërkohë kujtojmë që pak kohë më parë, Korça u trondit nga një sëri tërmetesh që u shoqëruan edhe me dëme të shumta materiale, por edhe persona të plagosur. Qytetarët u detyruan që të flinin në çadrat e ushtrisë, pavarësisht kushteve jo të favorshme atmosferike.

korcee