HomeSociale

Korçë, Rama: Ja kur do ndërtohen shtëpitë e banorëve

Kryeministri Edi Rama ishte ditën e sotme në fshatin Floq të Korçës, ku takoi disa banorë të cilët janë prekur nga tërmetet e njëpasnjëshme që ranë në këtë zonë. Kreu u qeverisë iu ka premtuar atyre se rindërtimi i shtëpive do të kryhet brenda verës.

Në fshatin Floq me të prekurit nga Tërmeti. Të gjitha shtëpitë do të rindërtohen brenda verës”, shkruan kryeministri Rama në Instagram teksa ka postuar edhe një foto me banorët të cilët prej ditësh po qëndrojnë në çadrat e ngritura nga Forcat e Armatosura dhe Emergjencat Civile.


TË NGJASHME