Aktualitet Lajme Lajmi i Fundit

Korçë, regjistrohet tjetër lëkundje tërmeti

Nuk ka paqe toka në Korçë. Lëkundje të tjera tërmeti kanë vijuar pasditen e sotme, ku lëkundja me e fundit u ndje në orën 19:30.

Sipas IGJEUM, lëkundja ishte e forcës 2.7 ball, me epiqendër në Zicisht, 10 kilometrë nga Bilishti, ndërsa thellësia ishte 17 kilometër.

termeti

Lëkundjet pasojnë goditjen e forte qe ndodhi mëngjesin e djeshëm me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qene 3 km ne Veri Lindje te Miras dhe 11 km ne Juglindje te Korçës.

Related posts

Bardhi: Reforma Zgjedhore nuk është në përputhje me standartet

Klaudia gotanews

Dekreti i Presidentit Meta dhe arsyet për shtyrjen e zgjedhjeve (E PLOTË)

Xhensila Gotanews

Vendim historik i FIFA, “merr jetë” Kupa e Botës për Klube

igligota
Na Kontaktoni!