HomeSociale

Koronavirus-i/ Presidenti Trump vazhdon të inkurajojë qytetarët

Koronavirusi është kthyer në kryefjalën mbarëbotërore të çdo medieje dhe çdo njeriu. Shumë shtete anëembanë globit kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme dhe pjesa më e madhe e popullsisë gjendet në izolim. Humbjet në jetë njerëzish janë të mëdha, kurse dëmet në ekonomi janë të pallogaritshme.

Në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump shpalli gjendjen e jashtëzakonshme edhe pse është përpjekur të mbajë një qëndrim optimist duke përcjellë pozitivitet në çdo dalje publike. Trump ka marrë vendimin ta shpalli 15 marsin si “Ditën Kombëtare të Lutjeve”. Këtë njoftim, presidenti Trump e ka bërë të ditur nëpërmjet një statusi në rrjetin social Tëitter:


TË NGJASHME