HomeLajme

Koronavirus po vret njerëzit por jo në këto shtete

3 milionë njerëz anë e mbanë botës janë infektuar me koronavirus e mijëra kanë humbur jetën.
Mirëpo ka ende shtete që ende nuk kanë të raportuar asnjë rast të infektuari me këtë pandemi.

Afrika: Burundi, Comoros, Malawi, Sao Tome dhe Principe, Sudani i Jugut, Sahara Perëndimore, Lesotho, Sierra Leone.

Azia: Koreja e Veriut, Taxhikistani, Turkmenistani, Jemeni

Oqeania: Kiribati, Ishujt Marshall, Micronesia, Samoa, Samoa Amerikane, Ishujt Solomon, Tonga, Vanuatu.

Por edhe pse një vend nuk ka raportuar asnjë rast nuk do të thotë që virusi nuk mund të jetë prezent.


TË NGJASHME