HomeSociale

Koronavirusi/ Balla publikon mesazhin e Angela Merkel: Situata është serioze

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi, ka publikuar mesazhin e Kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, drejtuar qytetarëve gjermanë.

Merkel në mesazhin e saj thekson se situata është serioze, dhe sipas saj, që nga Lufta e Dytë Botërore, nuk ka patur një sfidë tjetër më të madhe për kombin.

Mesazhi i publikuar nga Balla:

Angela Merkel
Kancelare ??

“Situata është serioze. Ju lutem merreni seriozisht. Që nga bashkimi Gjerman, në të vërtetë që nga Lufta e Dytë Botërore, nuk ka patur një sfdë tjetër për kombin tonë që të kërkojë një shkallë të tillë veprimi të përbashkët dhe të bashkuar”.

? FRIKË ASPAK, KUJDES PO!

K.S/GotaNews


TË NGJASHME