HomePolitikë

Koronavirusi/ Rama citon Papa Françeskun

Kryeministri i Edi Rama ka zgjedhur fjalët e Papa Françeskut për të dhënë një mesazh rreth situatës së krijuar. kur edhe vendi ynë është përfshirë nga epidemia e koronavirusit,

“Të kalojnë këtë moment me forcën e besimit, me sigurinë e shpresës dhe me frymën e bamirësisë”. Janë këto fjalët e Atit të Shenjtë, Papa Françesku, që kreu i qeverisë i ka publikuar në Facebook-un e tij.

Në Shqipëri numri i të prekurve ka shkuar në 10 ndërkohë që sipas të dhënave ky numër pritet të rritet.


TË NGJASHME