HomeSport

Kosova gol ndaj Malit të Zi

Kosova vërteton dhe një herë formën e mirë të saj. Kombëtarja e Kosovës po luan sot kundër Malin e Zi ndeshjen e radhës e cila është e vlefshme për Europianin

Por, kanë mjaftuar vetëm 10 minuta që kosovarët të dalin në avantazh me anë të Rrahmanit. Lotari kosovar përfitoi nga një goditje këndi, duke dërguar topin në rrjetën e malazezëve.

Ndërkohë në 34-t Muriqi shëoi golin e dytë për Kosovën.

Pushimi pas pjesës së parë duket se nuk ka shkuar mirë në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” të Prishtinës, gjatë ndeshjes mes Kosovës dhe Malit të Zi. Tifozët miq, janë përleshur me disa prej tifozëve shqiptarë që gjendeshin pranë tribunës së tyre. Por kjo situatë është qetësuar pak çaste më vonë.


TË NGJASHME