Kosovë Lajme Lajmi i Fundit Politikë

Kosovë/ Ja sa do të paguhen presidenti e kryeministri me Ligjin e ri

Të gjithë ata që punojnë në sektorin publik në Kosovë do të kenë ndryshime në pagat e tyre të dhjetorit. Shumica prej tyre do t’i marrin me rritje.

Pagat e renditura në këtë infografikë janë pagat bazë dhe nuk përfshijnë kompensimet shtesë si puna jashtë orarit ose rrezikshmëria.

Me Ligjin e ri, Presidenti do të paguhet 2 mijë e 390 euro, ndërsa kryeministri 2 mijë e 151 euro. /Express

Related posts

Rrëfehet shqiptari që i mbijetoi sulmit terrorist në Kabul

Mila

Pedagogët e UT ultimatum me 6 pika Ramës, pralajmërojnë grevë

Mila

Haradinaj “godet” ashpër dy partitë e mëdha në vend

Mila
Na Kontaktoni!