HomeSport

“Krisen’ marrëdhëniet me Juventus, Ronaldo kërkon largimin?!

Një lajmi bujshëm është bërë publik së fundmi ku protagonist është “ylli” portugez i Juventus, Cristiano Ronaldo. Sulmuesi nuk po merr rezultatet që dëshiron nga ekipi ku ndodhet dhe krisjet e tij me pjestarë të klubit si dhe me trajnerin kanë qenë disa herë të pashmangshme. Së fundmi bardhezinjtë humbën në Seria A ndaj Veronës dhe kjo solli pakënaqësi të mëdha nga Ronaldo, i cili kërkon të fitojë gjithmonë, por më tepër është i shqetësuar për mënyrën e lojës.

Së fundmi, mediat në Spanjë kanë zbuluar prapaskenat nga një lëvizje e bujshme që mund të ndodhi në vazhdim. Sipas “abc.es”, Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventus dhe i ka dërguar letër agjentit të tij Jorge Mendes, për të gjetur ekip të ri në sezonin e ardhshëm. CR7 fillimisht mendon për rikthimin tek Real Madrid, por këta të fundit nuk janë të interesuar për të rikthyer portugezin në ekipin e tyre.  


TË NGJASHME