HomePolitikë

Kriza politike, deputeti gjerman: Duhet dialog, PD të hyjë në zgjedhje

Deputeti i Bundestagut Christian Petry ka komentuar situatën politike në Shqipëri. Ai e ka cilësuar djegien e mandateve nga opozita si një hap të gabuar. Në një takim me gazetarët nga ambasada gjermane, Petry i ka bërë thirrje PD dhe LSI-së që të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit.

Reforma në drejtësi në Shqipëri është arritje historike. Duhet ende luftë kundër krimit dhe drogës. Djegia e mandateve është hap i gabuar nga opozita. PD të futet në zgjedhjet e 30 Qershorit. Qeveria dhe opozita të dialogojnë. Ata mund të angazhohen me të më shumë forcë dhe energji.”, është shprehur deputeti.


TË NGJASHME