HomePolitikë

Hajdari bën deklaratën e fortë: Rama dhe Basha kanë…

Gjatë fjalës së saj në Kuvend, deputetja Rudina Hajdari ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Deputetja tha se ata kanë arritur një marrëveshje, por jo për shqiptarët, por për interesat e tyre.

Unë do flas më shpirt atyre që kanë sytë të më shikojnë, në kohë të jashtëzakonshme do bëjmë gjëra të jashtëzakonshme. Shumë njerëz më thonë, mos se Shqipëria nuk bëhet mos se je vetëm, mos se këta kanë bërë marrëveshje. Unë e ndjej se këto kanë bërë marrëveshje, por jo për shqiptarët, por për zuzarët. I detyrohem këtij vendi shumë”, tha Hajdari.


TË NGJASHME