Sport

Kroacia mund Anglinë, shkon në finale përballë Francës

Kroacia ka mundur 2-1 Anglinë duke shkuar kështu në finalen e botërorit 2018 do të ndeshet me Francën në datën 15 korrik.

Kroatët pësuan gol në minutën e 5 dhe më pas barazuan rezultatin në pjesën e dytë ndërsa ishte Mandzukic ai që i kaloi në avantazh.

Anglia do të ndeshet me Belgjikën për vendin e tretë e të kartërt ndërsa Kroacia do të ndeshet në finale me Francën

Related posts

Reja: Problemet s’zgjidhen për 1 ditë/ Thirrje tifozerisë për mbështetje

igligota

AGI e bën fakt të kryer: Juventusi dhe Guardiola kanë arritur një marrëveshje

igligota

Reali i merr City-t talentin 19-vjeçar

Mila
Na Kontaktoni!