HomeSociale

Kryeministri në Roskovec, militantët e PD-së bllokojnë rrugën

Dhjetra militantëPartisë Demokratike kanë bllokuar hyrjen kryesore të Roskovecit pasi kryeministri Edi Rama do të inspektojë investimet e kryera në këtë bashki.

Protestuesit u kanë vënë flakën gomave për të mos lejuar kalimin e kryeministrit.

Mes protestuesve është edhe deputeti i Qarkut të Fierit, Enkelejd Alibeaj.

Në protestë mbërrtën forcat e policisë, të cilët shpërndanë protestuesit dhe bënë të mundur hapjen e rrugës.

 


TË NGJASHME