HomeLajmi i Fundit

Kundërshtuan me dhunë një polic, arrestohen at e bir

At e bir në Korçë kundërshtojnë me dhunë oficerët e Policisë Gjyqësore dhe përfundojnë në pranga.

A.J, 22 vjeç dhe R.J, 49 vjeç, banues në fshatin Voskop, mbrëmjen e djeshme kanë kundërshtuar me dhunë për shkak të detyrës, dy oficerë të Policisë Gjyqësore, në ambientet e Komisariatit ku shtetasi A.J, ndodhej i shoqëruar si i dyshuar për kryerjen e një vepre penale.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës se Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.