HomeSport

Kupa e Botës për femra, Anglia pretendentja kryesore për fitore

Pas fillimit të Kupës së Botës për femra, është bërë e ditur edhe skuadra e cilat shihet si pretendente për të fituar këtë kompeticion. Është pikërisht Anglia, e cila shihet si kombëtarja pretendente për të ngritur trofeun në fund.


Ditën e djeshme në Francë, kombëtarja angleze arriti të fitojë ndeshjen e parë ndaj Skocisë me rezultatin 2-1.


Skuadra ndërkombëtare e Anglisë për lojtaret femra, është drejtuar nga Shoqata e Futbollit që prej vitit 1993. Rikujtojmë se ndeshja e parë ndërkombëtare e Anglisë ishte me Skocinë në vitin 1972.


Të ashtuquajtura “Luaneshat”, dhe të drejtuara nga legjenda e Arsenalit, trajneri Faye ëhite, janë skuadra më e pëlqyer dhe pretendente për të arritur në finalen e madhe të Kupës së Botës për femra.


TË NGJASHME