Lajme Lajmi i Fundit Sociale

Kush e plagosi mbrëmë në Yzberisht 24-vjeçarin

Policia e Tiranës ka dhënë të tjera detaje të reja nga ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Yzberisht, ku u raportua se një i ri kishte marrë plagë të lehta në dorë.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 , pas një pune intensive kanë bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në Yzberisht Tiranë, ku u plagos në dorë me armë zjarri shtetasi D. V., 24 vjeç, banues në Tiranë.

Si rezultat i reagimit në kohë dhe veprimeve hetimore të kryera u bë identifikimi, kapja dhe arrestimi i shtetasit I. A., 24 vjeç, si dhe shpallja në kërkim e shtetasit F. A. dhe vijon puna për kapjen e tij”.

Sipas bluve, nga veprimet e para hetimore rezulton se më datë 25.09.2019, rreth orës 22.45 në rrugën e Qelqit, dyshohet se këta shtetas kanë qëlluar me armë zjarri dhe për pasojë është plagosur në dorë shtetasi D. V., jashtë rrezikut për jetën.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e shetasit F. A., Policia gjeti dhe bllokoi në cilësinë e provës materiale dy thika, të dyshuara si armë të ftohta.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Related posts

Studentët bojkotojnë mësimin, grumbullohen para kryeministrisë

Mila

Sulmohet sërish gruaja rome në Ferizaj, ja çfarë thotë policia

Klaudia gotanews

Mamaja e Demi Lovatos ‘fansja’ numër një e ish-partnerit të këngëtares

Tatani
Na Kontaktoni!