HomePolitikë

Kush janë kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës së re

Janë zyrtarizuar grupet parlamentare të deputetëve që vijnë nga listat e PD-së dhe LSI-së.

Partia Demokratike do të drejtohet nga Rudina Hajdari ndërsa deputetët nga listat e LSI-së e kanë quajtur grupin e formuar ‘Të pavarur’, i cili do të drejtohet nga Nimet Musaj.

Lajmin e bëri të ditur kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi në nisje të seancës parlamentare.TË NGJASHME