HomeLajme

Ky është komplimenti që mund të bëni për vete çdo shenjë të horoskopit

Dashi – “Të shoh vetëm ty”

Dashi ka vullnet të fortë, është trim dhe konkurrues. Ata posedojnë cilësi heroike. Kjo është arsyeja pse të qenit figura model për të tjerët është kaq e rëndësishme për Dashin.

Demi – “Unë e di që gjithmonë mund të besoj te ti”

“Demi është i sinqertë dhe i besueshëm”, thotë Backe. Kjo është arsyeja pse nëse vërtet dëshironi të komplimentoni natyrën e një Demi, tregojini ata se sa e vlerësoni.

Binjakët – “Të jesh me ty është gjithmonë emocionuese”

Binjakët janë gjithmonë në ndryshim dhe gjithmonë në lëvizje. “Ata duhet të stimulohen vazhdimisht intelektualisht dhe të bëjnë diçka”, shpjegon Backe.

Gaforrja – “Ndihem mirë me ty”

Ata krenohen me jetën në shtëpi dhe familjen. Përpiqen që të dashurit e tyre të ndihen të sigurt.

Luani – “Unë e admiroj besimin tuaj”

Shumë prej nesh kanë mungesë të besimit që na nevojitet, ndërsa disa njerëz kanë pak shumë. Luanët janë të shkëlqyeshëm në lëshimin e besimit pa u parë si arrogantë. “Ata janë udhëheqës të pavarur, me vullnet të fortë dhe të mirë”, shpjegon Backe.

Virgjëresha – “Ju jeni aq i mirë në leximin e njerëzve”

Ka shumë mënyra për të komplimentuar një Virgjëreshë sepse ata duan të jenë të shkëlqyeshëm në gjithçka.

Peshorja – “Më bën një person më të mirë”

Në astrologjinë perëndimore, Peshoret njihen si ndërmjetësuesit e mëdhenj. Ata qëndrojnë për ekuilibër dhe drejtësi dhe priren të kenë përgjigjen më të mirë për pothuajse çdo problem.

Akrepi – “Personaliteti juaj është magnetik”

Akrepat përshkruhen nga Backe si ” kuriozë dhe misteriozë”. Nuk ka asnjë shenjë të zodiakut aq joshëse sa kjo. Ekziston diçka e paditur për Akrepin – e cila është ajo që e bën kaq intriguese bashkëveprimin me të.

Shigjetari – “Me ty kaloj gjithmonë momente të mira”

Shigjetari është jashtëzakonisht popullor midis shenjave të tjera. Shumica e njerëzve tërhiqen natyrshëm nga sjellja e tyre argëtuese dhe e butë.

Bricjapi – “Mund të mbështetem gjithnjë tek ju”

Bricjapët janë ambiciozë dhe të vendosur. Atyre u pëlqen të jenë në orar. Për këto arsye, nëse doni që një punë të bëhet mirë, nxirrni një Bricjap për ta bërë atë.

Ujori – “Më pëlqen një njeri si ty”

Kjo frazë është një fakt, aq edhe një kompliment. “Ujorët janë pionierë”, thotë Backe. Ata mendojnë jashtë kutisë dhe e duan lirinë e tyre. Çdo Ujor ka mënyrën e vet të shikimit dhe bashkëveprimit me botën.

Peshqit – “Ju gjithmonë dini saktësisht se çfarë të thoni”

Peshqit janë shenja më emocionuese. Ata janë të mëshirshëm, krijues dhe intuitivë. Ata bëjnë rolin e terapistit, artistit, psikologut. Një njeri që i përket kësaj shenje do të jetë dëgjuesi më i mirë që njihni, dhe më i miri në dhënien e këshillave.


TË NGJASHME