HomeShowbiz

Kylie Jenner dhuron 1 milion dollarë për përpjekjet kundër koronavirusit

Kylie Jenner i bashkohet listës në rritje të të famshëmve që kanë bërë dhurime bujare drejt përpjekjeve kundër koronavirusit.

Kylie Jenner raportohet se do të dhurojë 1 milion dollarë për të blerë qindra mijëra maska ??për fytyrën dhe mjete mbrojtëse për punonjësit e kujdesit shëndetësor, të cilët po rrezikojnë jetën e tyre çdo ditë për të luftuar këtë pandemi.

Dr Thais Aliabadi falënderoi Kylien për bujarinë e saj.

“Unë jam pa fjalë, sytë e mi janë të mbushur me lot gëzimi dhe zemra ime është plot me mirënjohje. Unë i shpreha një dëshirë universit të mblidhte maska ??mbrojtëse për punonjësit tanë të guximshëm të kujdesit shëndetësor dhe sot dëshira ime u realizua. “

Ajo vazhdoi, “Asnjëherë nuk jam ndjerë më e bekuar të jem mjeke, pasi duke ndihmuar punonjësit tanë të guximshëm të ER dhe ICU marr ndjesinë sikur po kujdesem për pacientët e mi. Nga fundi i zemrave tona, FALEMINDERIT Kylie Jenner. Ti je heroina ime. Ky dhurim bujar do të ndihmojë në shpëtimin e shumë jetëve të çmuara. Bota jonë është një vend më i mirë me ty në të. Të dua shumë.”

©Tatani/GotaNews


TË NGJASHME