HomeSport

Lajm i mirë: Premier League do të fillojë në qershor

Qeveria angleze ka dhënë miratimin e saj për rifillimin e Premier League. Kampionati anglez do të fillojë që në nisje të muajit qershor mirëpo me dyer të mbyllura.
Ky lajm i mirë u dha mëngjesin e sotmëm nga Boris Johnson dhe qeveria e tij të cilët kanë prezantuar planin për rifillimin e normalitetit në Britaninë e Madhe pas karantinimit.

Ky është një lajm i mirë për Football Associaton, që po mendon të rinisë kampionatin në datën 12 qershor.
Nuk dihet se kur pritet që rregullat të lehtësohen mirëpo tifozët janë të lumtur që të paktën do të kenë mundësinë të ndjekin ndeshjet e tyre favorite.


TË NGJASHME