HomeSport

Lajme të këqija për Real Madrid. Vinicius lë fushën me lot

Vinicius e ka lënduar ligamentin në gjurin e djathtë gjatë humbjes kundër Ajax në Ligën e Kampionëve të martën mbrëma.

Ai mund të mungojë dy muaj për t’u riaftësuar plotësisht.
Risultati immagini per Vinicius
Kjo është goditje e rëndë jo vetëm për Madrid, por edhe për vetë Vinícius Júnior.
Vinícius është thirrur edhe në Kombëtaren braziliane për ndeshjet miqësorë këtë muaj, por do t’i duhet të presë më gjatë për ta bërë debutimin në ekipin kombëtar.Risultati immagini per Vinicius
Ndeshjet në të cilat Vinicius do të mungojë për Real MadridLa Liga: Real Valladolid, Celta, Huesca, Valencia, Eibar, Leganés, Athletic, Getafe, Rayo dhe Villarreal.


TË NGJASHME