HomeSport

Lajme të mira për sportdashësit/ Ndeshja Milan-Juventus do luhet sot, asnjë futbollist nuk rezultoi pozitiv

Ndeshja më e rëndësishme e javës së 16-të të Seria A, Milan-Juventus, do të luhet dhe kjo nuk ka pikë dyshimi. Lojtarët i janë nënshtruar testit të COVID-19, dhe të gjithë kanë rezultuar negativë, në këtë mënyrë u shuan frikërat në klubin bardhezi, dhe duke bërë të mundur që kjo ndeshje të vijojë pa mungesa.

Juventus

Skuadra juventine ka nisur transfertën drejt Milanos. Lojtarët që do të mungojnë janë të ditur tashmë. Vetëm dy lojtarë nuk do të jenë pjesë e lojës për shkak të COVID-19, Alex Sandro dhe Cuadrado, ndërsa Alvaro Morata është i dëmtuar.


TË NGJASHME