HomeTeknologji

Lançimi i Samsung Galaxy A me tipare të reja

Celularët kryesorë të Samsung Galaxy nuk janë pajisjet e vetme që do të jenë në qendër të vëmendjes këtë vit, pasi kompania po planifikon të lançojë jo më pak se nëntë smartphones në serinë e rishikuar Galaxy A. Raportet e reja sugjerojnë se smartfonët e ardhshëm, të cilët përfshijnë Galaxy A10, Galaxy A40 dhe Galaxy A90 ndër të tjera, do të vijnë me tipare të tilla si sensorë të gjurmëve të ekranit, një sensor 3D ToF, dhe Infinity-O.

Sipas një raporti nga ETNews me bazë në Korenë e Jugut, Galaxy A50, Galaxy A70 dhe Galaxy A90 do të pajisen me një sensor optik të gjurmëve të gishtave në ekran bazuar në teknologjinë e zhvilluar nga teknologjia Aegis e Tajvanit, ndërsa MCNEX dhe Partron do të ndajnë përgjegjësitë prodhuese për modulet. Një smartphone tjetër, i quajtur Galaxy A80, është gjithashtu duke u prodhuar dhe mund të lançohet më vonë këtë vit.

Përveç kësaj, Samsung do të pajisë smartfonin e ardhshëm me vendosje të dyfishtë dhe trefishtë të kamerës së pasme, së bashku me një sensor të ToF 3D

Përveç kësaj, një raport i SamMobile, duke përmendur njerëz të rëndësishëm me këtë çështje, pohon se Galaxy A90 do të vijë me 128GB hapësirë të brendshme me 6GB ose 8GB RAM dhe do të jetë në dispozicion në opsionet e zezë, ar dhe argjend. Një tjetër raport i SamMobile sugjeron se Galaxy A90 do të shfaqë një ekran prej 6.41 inç dhe do të mundësohet nga Snapdragon 710 SoC, ndërsa One UI i bazuar në Android Pie do të trajtojë çështjet në anën e softuerit.

Samsung thuhet se do të lançohet në një mori tregjesh evropiane që përfshijnë ndër të tjera Britaninë e Madhe, Poloninë, Francën dhe Gjermaninë, megjithatë, nuk dihet një datë e caktuar e lançimit.


TË NGJASHME