Lajme Lajmi i Fundit

Lëkundje tërmeti në vend, ja epiqendra dhe magnituda

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar në vendin tonë. Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm një tjetër goditje tërmeti në zonën e Korçës, ku toka nuk po gjen paqe. 

Sipas të dhënave që publikon IGJEUM lëkundja ka qenë me magnitudë 2.3 dhe ka pasur epiqendër Nikolicen e Korçës, zonë që edhe gjatë diteëve të fundit ka qenë epiqendër tërmetesh.

Për fat goditja nuk ka qenë e fortë, ndërkohë që banorët kanë kohë që rrinë me frikën e përsëritjes së lëkundjeve të fuqishme.

Tërmetet e fundit sipas IGJEUM:

termete

Related posts

Ambasada amerikane tjetër paralajmërim për shqiptarët

Klaudia gotanews

Grabitje në Peqin, dhunohet i moshuari

Anxhela news

Samiti i Parisit, ja ç’ndodh me takimin Kosovë-Serbi

Klaudia gotanews
Na Kontaktoni!