HomeLajme

Lista: Personazhet më të paguar për vitin 2020

Forbes ka publikuar listën e të famshmëve më të paguar për 2020-n dhe vendin e parë e kryeson Kylie Jenner edhe pse ajo është akuzuar për mashtrim financiar.

22-vjeçarja ka fituar 590 milionë dollarë nga shitja e 51% të aksioneve të firmës së saj të kozmetikës në janar ndërsa në vend të dytë vjen Kanye ëest.
Ylli sportiv Roger Federer renditet i treti me 106.3 milionë dollarë. Kjo e bën atë tenistin e parë që renditet në krye, në mesin e shumë sportistëve në listë.

Cristiano Ronaldo, i cili zë vendin e 4-t me 105 milionë dollarë fitim, u bë lojtari i parë i ekipit që fitoi 1 miliard dollarë gjatë karrierës së tij.
Shikoni listën e plotë më poshtë:

1 Kylie Jenner – $590 million
2 Kanye West – $170 million
3 Roger Federer – $106.3 million
4 Cristiano Ronaldo – $105 million
5 Lionel Messi – $104 million
6 Tyler Perry – $97 million
7 Neymar – $95.5 million
8 Howard Stern – $90 million
9 LeBron James – $88.2 million
10 Dëayne Johnson – $87.5 million


TË NGJASHME