HomeSport

Liverpooli e shet sulmuesin për një shumë marramendëse.

Liverpooli e ka shitur sulmuesin te Bournemouth për 21 milionë euro.

Dominic Solanke largohet nga “Anfield” pas 18 muajve, ku ka bërë vetëm 27 paraqitje për ekipin e parë, dhe nuk ka qenë i preferuari i Jürgen Klopp.

Fituesi i Kupës së Botës me Anglinë U-20, tani do ta vazhdojë karrierën e tij me Bournemouth.

21-vjeçari nuk ka asnjë paraqitje me Liverpulin në Premierligë.


TË NGJASHME