Botë Lajme Lajmi i Fundit

Londër/ Përmbyten stacionet hekurudhore

Reshjet e djeshme, të krahasueshme me një muaj shi sollën përmbytje të mëdha veçanërisht në Londër.

Kështu mijëra udhëtarë në kryeqytet përjetuan vonesa të shumta në transportin publik për shkak të vërshimit të ujit në linjat hekurudhore.

Në total, katër stacione u detyruan të mbyllen si pasojë e përmbytjeve në fjalë.

Mbarë Britania pritet të përballet deri në muajin e ardhshëm me mjegull, erë, bubullima dhe vetëtima që pritet të godasin vendin gjatë gjithë kësaj jave.

Agjencia e Mjedisit ka lëshuar 39 paralajmërime, ku britanikëve u kërkohet të tregojnë kujdes dhe të qëndrojnë vigjilentë.

Related posts

Tentoi të kalonte në kufi një motor të vjedhur, arrestohet 52-vjeçari

Xhensila Gotanews

Si të zgjasim baterinë e laptopit? Ja disa këshilla të vlefshme

Gri

Malaj: Integriteti i BSH cënohet nga…

Klaudia gotanews
Na Kontaktoni!