Lajme Lajmi i Fundit Politikë

LSI-ja nis riorganizimin e strukturave, emëron drejtuesin e pushtetit lokal

Në kuadër të riorganizimit dhe zhvillimit të zgjedhjeve në strukturat e partisë, Kryesia Ekzekutive e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka marrë vendim për emëruar si Sekretar të Pushtetit Lokal, Petrit Sinën.

Ky i fundit ka mbajtur më parë postin e kryetarit të bashkisë në Berat, ndërsa sot LSI i ka besuar një tjetër pozicion kyç. Puna e mëparshme si kryetar bashkie dhe formimi i tij politik, e kanë bindur LSI-në, që ta emërojë  Petrit Sinën në këtë post kaq të rëndësishëm për zhvillimin e mëtejshëm të partisë.

Related posts

Majori vdiq në Letoni/ Meta, vizitë në banesën e Klodian Tanushit

Mila

Pallto ideale për të përballuar dimrin

Gri

Futbollisti me famë botërore pëlqen këtë këngë të Taynës!

Aira news
Na Kontaktoni!