HomePolitikë

LSI: Kryemadhi mandatohet të negociojë me…

Përmes një deklarate për mediat nënkryetari i LSI, Luan Rama bëri publik vendimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim për të mandatuar kryetaren Monika Kryemadhi për të negociuar me kreun e PD për të arritur një marrrëveshje të frontit opozitar.

“Kryesia vendosi që të mandatojë kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi dhe sekretarin e partisë, që të bashkëpunojë me Partinë demokratike dhe aleatët e tjerë për realizimin e zgjedhjeve të lira e të ndershme”, u shpreh ai.


TË NGJASHME