HomeSport

Lucas Hernandez i bashkohet Bayern për 80 milionë euro

Bayern Munich e ka transferuar Lucas Hernandez nga Atletico Madridi për një shumë të lartë prej 80 milionë eurove të mërkurën.

Risultati immagini per lucas hernandez

Mbrojtësi i majtë francez ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Bayernin, të cilit do t’i bashkohet më 1 qershor të këtij viti, njofton kampioni gjerman.

Risultati immagini per lucas hernandez

“Sot është një ditë shumë me rëndësi në karrierën time. Bayern Munich është ndër klubet më të mira dhe Europë dhe botë. Jam krenar që do të jem në gjendje të luftoj për të gjithë titujt me Bayernin në të ardhmen”, tha Lucas.


TË NGJASHME