HomeSport

Luciano Spalletti mund të shkarkohet kundër Parmës

Luciano Spalletti mund të shkarkohet pas ndeshjes së ardhshme të Inter kundër Parmës këtë fundjavë.
Një takim mes Spallettit dhe drejtorit ekzekutiv të Interit, Beppe Marotta, u mbajt të dielën vonë për vlerësimin e situatës pas humbjes së zikaltërve 1-0 ndaj BolognësSan Siro
Corriere della Sera shkon edhe më larg, duke pohuar se trajneri italian do ta drejtojë skuadrën edhe për ndeshjen në udhëtim ndaj Parmës dhe më pas do të vlerësohet pozita e tij
Ish-trajneri i Romës i ka pësuar tri humbje radhazi, njëri prej të cilave edhe e eliminoi nga Kupa e Italisë, dhe ende nuk ka fitore këtë vit kalendarik

Antonio Conte, i cili punoi me Marottën në Juventus mes viteve 2011 dhe 2014, thuhet të jetë pranë kalimin në Inter.


TË NGJASHME