HomeSport

Lyoni e ka ndalur Barcelonën me një barazim pa gola

Gjiganti francez ia doli t’i bëjë ballë sulmeve të Lionel Messi me shokë, duke nxjerr një rezultat sadopak pozitiv para ndeshjes së kthimit në Camp Nou pas tri javësh.Risultati immagini per lyon barcelona
Barça e dominoi skuadrën vendase në çdo repart, duke e kontrolluar ndeshjen dhe krijuar shumë raste.

Megjithatë, lojtarët e skuadrës së Ernesto Valverde shpërdoruan shumë mundësi duke u treguar të paaftë para portës.

Nga 25 tentime në drejtim të portës së Lyon, Barca i pati vetëm 5  brenda kornizës së portës.Risultati immagini per lyon barcelona

Në fakt, pas dhjetë minutave lojë, Lyoni ka mundur të kalojë në epërsi shumë lehtë, por goditjen e Martin Terrier e ndali Marc-Andre ter Stegen.Risultati immagini per lyon barcelonaTerrier pati edhe një mundësi tjetër të artë, por nuk qe në gjendje ta fusë topin në rrjetë nga afërsia duke goditur jashtë portës.

Lionel Messi pati dy mundësi shumë të mira nga goditja e dënimit, prej një distance të afërt, por përpjekjet e tij përfunduar lart mbi portë.Risultati immagini per lyon barcelona

Raste të mira  edhe Jordi Alba dhe veçanërisht Luis Suarez.

Barcelona vs Lyon pas tri javësh në Camp Nou, për ndeshjen e kthimit ku do të përcaktohet çerekfinalisti.

https://www.youtube.com/watch?v=NO5CtaPw7Oc


TË NGJASHME