HomeShowbiz

Madonna anulon shfaqjet e fundit në Francë për shkak të coronavirusit

Madonna, i ka dhënë fund turneut të saj “Madame X Tour”, si shkak i coronavirusit.

Këngëtarja njoftoi të hënën se dy koncertet e saj të mbetura, të planifikuara për 10 dhe 11 mars në Paris, Francë janë anuluar.

Kjo vjen pasi autoritetet franceze ndaluan mbledhjet e më shumë se 1.000 personave si pjesë e përgjigjes së tyre ndaj përhapjes së coronavirusit.

“Pas njoftimit zyrtar nga Zyra e Policisë këtë mëngjes ndalimin e të gjitha ngjarjeve me një pjesëmarrje të audiencës prej mbi 1000, ‘Live Nation’ shprehet keqardhje për të njoftuar dy shfaqjet e fundit të ‘Madame X’ të caktuara më 10 Mars dhe 11 Mars janë detyruar të anulohen”, shkruan në faqen e Madonnas.

“Biletat janë të kthyeshme në momentin e blerjes. Na vjen keq për zhgënjimin për fansat”, ka vazhduar më tej ajo.

Sipas Associated Press, Franca raportoi 1,126 raste që nga e diela, me 19 përqind rritje nga një ditë më parë, numri i dytë më i madh i rasteve në Evropë pas Italisë. Deri më tani, 19 persona në Francë kanë vdekur.

Përveç Madonnas, disa këngëtarë kanë anuluar ose shtyrë koncertet – shumica e tyre jashtë Shteteve të Bashkuara – për shkak të përhapjes së virusit, duke përfshirë Queen, Ciara, BTS, Khalid, Mariah Carey, Green Day etj.


TË NGJASHME