HomeSport

Zyrtare/ Diaz firmos me Realin Madrid

Real Madrid ka njoftuar nënshkrimin e mesfushorit të Manchester City Brahim Diaz në një marrëveshje gjashtë-vjeçare e gjysëm.

Madrid do të shpresojë se njoftimi do të arrijë të ngrejë shpirtin e skuadres, pasi sezoni i tyre  pësoi një tjetër pengesë, pas një momenti zhgënjyes të skuadrës me një humbje 0-2 në shtëpi kundër Real Sociedad.

19-vjeçari do të ketë një mjek në Madrid të Hënën para se të përfundojë lëvizja e shumëpritur dhe më pas të prezantohet në një event në Bernabeu.

TË NGJASHME