HomeModa

Magjepsja vjen nga aroma, ja cilat janë 10 parfumet e vjeshtës

Vjeshta po afron dalëngadalë edhe ende nuk keni një ide të qartë se cfarë parfumi të përdorni? Nëse blen një parfum dhe s’poston një foto estetikisht të bukur në Instagram të parfumit në fjalë, a e bleve vërtet? Këtë vjeshtë, ja cilat janë disa prej aromave më të mirë të krijimeve nga Tom Ford, Gucci, Chanel etj.

1. Memoire d’une Odeur Eau de Parfum nga Gucci

Sipas Harry Styles, ky parfum uniseks është “floral, i pastër, jo i rëndë. Për mua, kur imagjinoj ç’aromë do të mbante shtëpia e Joan Didion, do të ishte kjo.”

2. Idole nga Lancome

Në këtë parfum, trëndafili është protagonist, por aroma s’është aspak e rëndë apo e përsëritur. Në fakt, përzierja e qitros, jaseminës, vaniljes dhe myshkut e bëjnë këtë parfum lehtësisht të adhurueshëm.

3. Replica Whispers in the Library Eau de Toilette nga Maison Margiela

I frymëzuar nga Oksfordi i vitit 1997, ky parfum uniseks është një ëmbëlsirë me piper dhe vanilje që do të komplimentohet nga çdo njeri që takoni.

4. Les Eaus De Chanel Paris Riviera Eau de Toilette

Nëse s’i preferoni aromat e rënda, ky parfum është për ju. Krijimi i fundit nga Chanel mban aromë qitroje, neroli dhe portokalli siçilian.

5. North Bondi Eau de Parfum nga Ouai

Ky parfum nga Ouai është miksimi ideal i agrumeve me lulet dhe prandaj rekomandohet për vjeshtë. (Ka bergamot, limon italian, trëndafil, vjollcë dhe myshk të bardhë).

6. Metallique Fragrance nga Tom Ford

Ky parfum duhet blerë së pari, thjesht për paketimin. Së dyti, nëse parfumet e Tom Ford ju duken të rëndë, ky version anon nga vanilja, myshku dhe notat florale.

7. Beautiful Belle Love nga Estee Lauder

Me nota trëndafili, vaniljeje, mjalt portokallesh dhe qelibari, aroma e këtij parfumi do t’ju kujtojë një ëmbëlsirë joshëse.

8. Illusione For Her de Parfum nga Bottega Veneta

Shishja është shik, por bergamoti, rrushi i zi, lulja e portokallit, fiku i ri dhe ulliri janë edhe më shik.

9. Libre Eau de Parfum Spray

Ky parfum është destinuar të përfundojë në Instagram. Shikojeni sa i bukur është. Aroma brenda është gjithashtu po kaq e bukur: bëhet fjalë për një aromë florale me livando, myshk dhe lule portokalli.

10. Black Lotus Eau De Parfum

Aroma e këtij parfumi është e ngrohtë, me grimca jasemini, shafrani dhe papirusi.


TË NGJASHME