HomeShëndeti

Makaronat nuk ju shëndoshin nëse i konsumoni në këtë mënyrë

Ulni indeksin e glicemisë me gatimin.

Makaronat kanë një indeks glicemik të mesëm të lartë (GI). Kjo do të thotë që, pasi t’i konsumoni ato dhe pavarësisht nga erëzat e përdorura, vlerat e glukozës në gjak rriten në mënyrë të konsiderueshme dhe insulina e prodhuar nga pankreasi e ka të vështirë të disponojë sheqerin e tepërt. Është një fenomen i rrezikshëm që çon menjëherë në dehidrim, akumulimin e yndyrës dhe rritjen e oreksit por në afat të gjatë mund të favorizojë edhe shfaqjen e diabetit.

Kushtojini vëmendje erëzave.

Për këtë arsye duhet të shoqëroni makaronat ose me perime (më të mirat janë kungull i njomë, patëllxhanë, brokoli etj.) ose me një salcë mishi ose peshku. Të gjitha me një lugë të vetme vaj ulliri ekstra të virgjër, mundësisht të shtuar të papërpunuara në fund të gatimit.

Kujdes nga porcionet.

Porcioni i duhur është 80 gram, që duhet të konsumohet brenda një vakti të vetëm. Sidoqoftë, pasi që kërkesa e përditshme për karbohidrate është rreth 45-60%, drithërat e tjerë gjithashtu mund të konsumohen gjatë gjithë ditës, të cilat mund të shoqërojnë mëngjesin, një meze të lehtë, ose në darkë.


TË NGJASHME