HomeLajmi i Fundit

Makina del nga rruga në Tepelenë, shoferi pëson gjendje shoku

Një aksident ka ndodhur pasditen e së enjtes në aksin rrugor që lidh Tepelenën me fshatin Dukaj, pranë ish SMT-së.

Një automjet tip “Benz” si pasojë e borës dhe ngricave ka dalë nga rruga dhe shoferi është transportuar me urgjencë drejt spitalit të Gjirokastrës. I aksidentuari quhet Bujar Brahaj dhe raportohet se gjendja e tij është e rëndë, pasi ka pësuar gjendje shoku nga përplasja.

Nxjerrjen e trupit të tij nga automjeti e kanë bërë efektivët e policisë bashkiake, të cilët shkuan me nxitim në vendngjarje.