HomeSociale

Manastirliu: Ja si do të jetë fundjava e fundit në zonat e kuqe

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar hartën e liri-daljes për këtë fundjavë, e cila do të jetë e fundit me masa shtrënguese.

Manastirliu shkruan se këtë fundjavë do të hapen pa kufizime aktivitetet e lejuara të biznesit në të gjithë vendin dhe do të hiqen kufizimet për këmbësorët dhe automjetet.

Kufizimi i vetëm do të jetë lëvizja e qytetarëve nga zonat e kuqe në zona të gjelbra, kufizim ky që do të hiqet më 1 qershor.

101422161 963904380732279 4198413957284757504 O

K.S/GotaNews


TË NGJASHME