HomeSport

Manchester City hyn në garë për Dybalan

Trajneri spanjoll i Manchester City, Pep Guardiola, raportohet se e ka dërguar drejtorin ekzekutiv të klubit të tij, Ferran Sorianon, për ta mbikëqyrur Paulo DybalaJuventus.
Risultati immagini per dybala25-vjeçari nuk ka qenë në formën e tij më të mirë gjatë kohës së fundit në këtë sezon, duke i shënuar vetëm shtatë gola dhe duke i asistuar gjashtë të tjera në 28 paraqitje të këtij sezoni.
Mirëpo, çmimi i Dybalas është mjaft i lartë, sepse Juventusi nuk të pranojë asnjë ofertë nën vlerën 120 milionë eurove për argjentinasin. Për më tepër, drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, tha këtë javë se ai pret që Dybala të qëndrojë në Allianz.

Allegri është njëri ndër pesë trajnerët më të mirë në botë. Ai është një njeri shumë inteligjent, natyrisht se ai do të qëndrojë edhe më gjatë. E njëjta gjë vlen edhe për Dybalan”, ka thënë Paratici.
https://www.youtube.com/watch?v=1Gs1DFq6WwI


TË NGJASHME