HomeSport

Manchester United e mposht dhe eliminon PSG

Manchester United ka bërë rikthim sensacional duke e përmbysur Paris Saint-Germainin me një penallti falë VAR
Risultati immagini per manchester united
Manchester United e mundi PSG-në 1:3 në Parco dei Principi në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales, duke e përmbysur humbjen 0:2 në shtëpi, dhe tani kalon në çerekfinale pas rezultatit të përgjithshëm 3:3, falë golave të shënuara si mysafir.Risultati immagini per manchester united

Manchester United falët gabimeve të mbrojtjes së PSG, por duhet kujtuar se anglezët erdhën në këtë ndeshje me nëntë mungesa shumë të mëdha.
Risultati immagini per manchester united
Skuadra e  PSG pati fillim ëndrrash në Paris, duke kaluar në epërsi pas vetëm dy minutave lojë, kur Romelu Lukaku shënoi falë një gabimi të tmerrshëm të mbrojtësit të djathtë Thilo Kehrer.

Një pjesë e dyte e dominuar nga vendasit, mbaroi në mënyrë dramatike, me një penallti të vonshme. Pas rishikimit të incidentit në VAR, gjyqtari vendosi të japë penallti për United.
Risultati immagini per manchester united

Marcus Rashford shënoi nga pika e bardhë dhe i dhuroi kualifikimin spektakolar Unitedit.

Në fakt, Unitedi nuk pati vetëm një goditje në drejtim të portës së Buffon në pjesën e dytë.

Manchester United i bashkohet Ajax dhe Tottenham në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

https://www.youtube.com/watch?v=ezp6qdDLqUs


TË NGJASHME