HomeSport

Marcelo Vieira da Silva Júnior tashmë lojtar i Juventus

Marcelo është duke u konsideruar tashmë lojtar i Juventusit.

E përditshmja italiane, “La Stampa”, është duke raportuar se Marcelo do të largohet nga Real Madrid pas 13 sezoneve.Risultati immagini per MarceloSipas “La Stampa”, Marcelo do të transferohet në Juventus dhe tashmë kanë arritur marrëveshje mes tyre.

Risultati immagini per Marcelo
Raportohet se braziliani ka nënshkruar kontratë 4-vjecare me “Zonjën e Vjetër” dhe do të përfitojë 13.5 milionë dollarë në sezon.
Risultati immagini per Marcelo
Me Santiago Solarin në stol, Marcelo ka humbur vendin e titullarit, pasi preferohet i riu i akademisë, Sergio Reguilon dhe për këtë Marcelo po e mendon largimin nga “Santiago Bernabeu” pas 13 sezoneve.
https://www.youtube.com/watch?v=t0ugnSVQsXE


TË NGJASHME