HomeSport

Mauro Icardi dhe Ivan Perisic në shitje

Inter është duke u përgatitur ta spastrojë skuadrën pas përfundimit të këtij sezoni, madje duke i larguar dy prej futbollistëve kryesorë në vitet e fundit, sipas Gazzetta Dello Sport.

Zikaltrit po mendojnë të përfitojnë nga shitja e dyshes Mauro Icardi dhe Ivan Perisic në afatin kalimtar të verës.Immagine correlata

Icardi ka një muaj që nuk stërvit e as nuk luan për Interin, pas mosmarrëveshjes me drejtuesit e klubit dhe problemeve me disa bashkëlojtarë.Immagine correlata

Për të është i interesuar Manchester UnitedArsenal duket se e dëshiron anësorin kroat Ivan Perisic.Immagine correlata

30-vjeçari ishte në listën e dëshirave të Tottenham në afatin kalimtar të janarit.

Interi synon t’i arketojë 140 milionë euro nga shitja e dyshes.


TË NGJASHME