HomeSport

Mbappe, mesazh për të rinjtë nga vendlindja

“Besoni te ëndrrat tuaja, shpresoj që një ditë një nga ju të jetë ne vendin tim”, ishte ky mesazhi drejtuar të rinjve nga ylli i ri i Paris Saint Germain dhe përfaqësueses franceze, Kylian Mbappe.

Gjatë një vizite në vendlindjen e tij në Bondu në qytetin Seine Saint Denis, ku u kthye për herë të parë që pas përfundimit të Kupës së Botës.

“Të vij këtu si kampion bote për mua është emocioni dhe dhurata më e mirë që mund të më bëhet”, vijoi Mbappe fjalimin e tij para të rinjve.

Futbollisti 19 vjeçar, ishte i shoqëruar në këtë vizitë të tij në vendlindje edhe nga i ati, Wilfried Mbappe që ka qenë trajner i skuadrës së të rinjve të AS Bondy.

“Kur shohim rininë e Bondy, jemi krenarë për atë që ajo përfaqëson”-tha ilefries Mbappe- “ne po tregojmë anën më të mirë që qytetit”.


TË NGJASHME