HomeSport

Mbikqyrja e Zinedine Zidane ditën e parë të stërvitjes tek Real Madrid (Video)

Zizou mbikqyr Los Blancos ditën e parë të stërvitjes pasi rikthehet në Santiago Bernabeu pas 10 muajsh.

Francezi 46-vjeçar u largua 5 ditë pasi fitoi kupën e tretë të Ligës së Kampionëve. Ai është duke shpresuar të rikthejë suksesin e tij përsëri në Bernabeu, por mesa duket do ta ketë disi më të vështirë këtët herë dukë parë gjëndjen e skuadrës dhe rezultatet kohët e fundit.


Skuadra e cila ka dale e humbur tetë ndeshjet e fundit, sapo është eleminuar nga Liga e Kampionëve dhe pa një nga lojtarët kryesorë, Cristiano Ronaldo.

Pasi firmosi kontratën 3-vjeçare, Zidane i është futur punës dhe po e përgatit skuadrën për ndeshjen e së shtunës me Celta Vigo-n.


TË NGJASHME